Qwiic Cable Kit - SparkFun KIT-15081
Index: SPF-19848 EAN: 5904422352363
The store is available only to registered B2B customers Create an account
Available
Shipping in 24 hours
PayPal payment
Manufacturer: SparkFun
Description: Qwiic - cable set - SparkFun KIT-15081
Zestaw elastycznych przewodów Qwiic. Qwiic flexible cable kit.
Przewód Qwiic zakończony złączem JST. Qwiic cable terminated with a JST connector.
Qwiic cable set specifications
  • Four core colour coded wires
    • Black: ground - GND
    • Red: 3.3 V supply voltage
    • Blue: I2C bus data line - SDA
    • Yellow: I2C bus clock line - SCL
  • Different lengths
    • 50 mm
    • 100 mm
    • 150 mm
    • 200 mm
    • 500 mm
The kit includes:
  • Qwiic flexible cable - 50 mm
  • Qwiic flexible hose - 100 mm
  • Flexible hose Qwiic - 200 mm
  • Flexible hose Qwiic - 500 mm
  • Qwiic male hose with JST plug (4 pin) - 150 mm
  • Qwiic female hose with JST plug (4 pin) - 150 mm
Czterożyłowy przewód Qwiic.Qwiic Cable Kit - SparkFun KIT-15081.
Cable - type Qwiic
Cable - Standard set
Cable length various
Lead 4
Package width 13.5 cm
Package height 3 cm
Package depth 10 cm
Package weight 0.046 kg
Be the first to ask a question about this product!
Product reviews
5/5
Average grade
3
Customers opinion
The following opinions are collected
and verified by
an external partner Trustmate
and come from the post-purchase process.
Peter 04.02.2024 Confirmed purchase Translated review
Quiz system is great and should be expanded.
Martin 19.05.2025 Confirmed purchase
Josef 15.04.2024 Confirmed purchase
Country of Origin: United States
EU Marketer Contact Details: BOTLAND B. DERKACZ SP. K. Gola 25A - 63-640 Bralin