Think film power heater GBR-666/24/1 40W 14,4Ω
Index: PAS-07400 EAN: 5904422375447
The adhered heating resistor with a power of 40 W. The size of the board is 38 x 25 x 1 mm.
The store is available only to registered B2B customers Create an account
Waiting for delivery,
5 pieces will be available.
Available approx. 2026-05-29 i
PayPal payment
Manufacturer: OEM
Specification
  • Resistance: 14.4 Ω
  • Rated power: 40 W
  • Resistor type: heating
  • Mounting: adhered
  • Working voltage: up to 24 V
  • Pins: the solder points
  • Housing material: aluminium oxide
  • Surface temperature: 350 °C
  • Dimensions: 38 x 25 x 1 mm
Details intechnical documentation.
Nominal power 40 W