GJ-M12-25IR(5MP)-3 M12 25mm 5Mpx lens - for Raspberry Pi camera
Index: RPI-22483
The GJ-M12-25IR(5MP)-3 lens by Gaojia Opt is designed for use in Raspberry Pi cameras with M12 mount. This telephoto lens is suitable for applications such as CCTV monitoring. It has a resolution of 5 Mpx , F2.4 aperture, 1/2 "format and a focal length of 25 mm. The angle of view (FOV) of the lens is 18.3° x 14.7° x 11.1° (D x H x V) The lens has a low image distortion of -1.13% The lens dimensions are Φ14 x 20.4mm.
The store is available only to registered B2B customers Create an account
Fulfillment within 2-4 weeks from payment
Only on request i
PayPal payment
Manufacturer: Raspberry Pi
Product description: GJ-M12-25IR(5MP)-3 M12 25 mm 5 Mpx lens - for Raspberry Pi camera
M12 lens for Raspberry Pi cameras 5 Mpx lens for Raspberry Pi cameras with M12 mount.
M12 lens
Lens GJ-M12-25IR(5MP)-3 M12 25 mm 5 Mpx - for Raspberry Pi camera.
The main features of the lens
  • High resolution of 5 Mpx
  • Large image size
  • Stable work
  • Made of high quality material
Lens Specification
  • Model: GJ-M12-25IR(5MP)-3
  • Image Format: 1/2"
  • TTL: 26.5mm
  • Focal Length: 25mm
  • Resolution: 5 Mpx
  • Mounting: M12
  • Aperture: F2.4
  • Optical Distortion: -1.13%
  • Dimensions: Φ14 x 20.4mm
Resolution 2592x1944px
Camera - matrix Obiektyw
Camera - lens M12x0.5
Camera - format 1/2 ''
Package width 6 cm
Package height 5 cm
Package depth 3.5 cm
Package weight 0.015 kg
Be the first to ask a question about this product!
Country of Origin: United Kingdom
EU Marketer Contact Details: BOTLAND B. DERKACZ SP. K. Gola 25A - 63-640 Bralin